گزارش سفر به ایتالیا (نمایشگاه تخصصی کودک) 2012

تاریخ انتشار خبر : شنبه 12/1/1391 22:46:16
گزارش سفر به ایتالیا (نمایشگاه تخصصی کودک) 2012
گزارشی از سفر گروه پنج نفره فرهنگی از قم به ایتالیا

به نام خدا

نمایشگاه کتاب کودک بولونیا نخستين‌‌بار در سال ١٩٦٢ برگزار شد. اين نمايشگاه با هدف معرفی بهترین کتاب‌ها و آثار چندرسانه‌ای برای کودکان، ایجاد فرصت‌های همکاری بین ناشران، بحث و تبادل‌نظر درباره‌ي بخش‌های مورد توجه مخاطبان و ایجاد محیطی مناسب برای خرید و فروش حقوق آثار برگزار مي‌شود. حضور تنها برای فعالان عرصه نشر مجاز است و بازدید برای عموم آزاد نیست. کسانی که میخواهند حضور یابند باید با ارائه کارت ویزیت نشر یا نویسندگی یا یکی از فعالیت های مرتبط با نشر را ارائه داده و بلیط ورودی را دریافت کنند. بهای بلیط بیست و پنج یورو در سال 2012 بود که برای هر نوبت ورود باید بلیط تهیه میشد. بر عکس نمایشگاه فرانکفورت که یک بلیط برای حضور چهار روزه کافی بود.

يكي از دلايل شهرت نمایشگاه کتاب کودک بولونیا، تأکید برگزاركنندگان اين رويداد بر تصویرگری کتاب کودک است. جایزه‌ی بین‌المللی راگازی هم‌زمان با اين نمايشگاه، به پدیدآورندگان کتاب‌های کودک و نوجوان اهدا می‌شود و از سال ٢٠١٠ نیز جایزه‌ی جدیدی به بهترین آثار تصویرگران کم‌تر از ۳۵ سال اهدا می‌شود. يكي دیگر از رخداد های مهم در این نمایشگاه اعلام برندگان جایزه‌ی هانس کریستین آندرسن است.انعکاس خبری سفری

در سایت نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تحت عنوان "از سال آینده ناشران ایرانی در یک جا تجمیع میشوند" خبر برپایی نمایشگاه کتاب تخصصی بولونیا منعکس گردید و عکس زیر که هنگام بازدید بنده از غرفه موسسه و گفتگو با سرکار خانم وکیلی بوده منتشر گردید:

چند خبر دیگر :
چند راز پولدار شدن
راهکار، گاهی خیلی ساده است
داستانهای موفقیت
ختم صلوات با حروف ابجد
مصاحبه با شبکه بازار
 
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید