ختم صلوات با حروف ابجد

تاریخ انتشار خبر : شنبه 19/1/1391 18:24:38
ختم صلوات با حروف ابجد
چگونگی ختم صلوات با توجه به ارزش یک نام در جدول حروف ابجد

به نام خدا

حروف نزد علما دارای ارزش عددی است. مثلا ارزش حرف الف، برابر یک دارد. یا ارزش حرف غ هزار است. علم حروف بسیار گسترده است؛ اما در اینجا تنها به یک کاربرد از این علم اشاره میکنیم. اگر میخواهید ختم صلوات بگیرید میتوانید به نام یکی از اهل بیت علیهم السلام ذکر صلوات بفرستید. روش آن این است که نام مورد نظرتان را در جدول زیر ببرید و جمع حروف را به عنوان عدد ختم صلوات قرار دهید و به همان میزان صلوات بفرستید. 

ارزش حروف به شرح زیر میباشد.

(الف =1 )،(ب = 2 ) ، ( ج = 3 ) ، ( د = 4 ) ، (ه = 5 ) ، ( و = 6 ) ، ( ز = 7 ) ، ( ح = 8 ) ، ( ط = 9 ) ، ( ی = 10 ) ،( ک = 20 ) ،( ل =30 ) ، ( م = 40 ) ، ( ن = 50 ) ، ( س = 60 ) ، ( ع = 70 ) ، ( ف = 80 ) ، ( ص = 90 ) ، ( ق = 100 ) ، ( ر = 200 ) ، ( ش = 300 ) ، ( ت = 400 ) ، ( ث = 500 ) ، ( خ = 600 ) ، ( ذ = 700 ) ، ( ض = 800 ) ، ( ظ = 900 ) ، ( غ = 1000 ) .

مثلا نام محمد را میخواهیم به عدد ابجد در آوریم. ابتدا حروف را ارزش گذاری میکنیم. (م=40،ح=8،م=40،د=4) جمع این اعداد میشود نود و دو. یعنی کسی که میخواهد به میزان نام پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم صلوات بفرستد باید نود و دو صلوات ختم نماید. بنابراین برای محاسبه مقدار ابجد یک کلمه کافیست که مقادیر هر حرف را پیدا کرده و با هم جمع کنید.
نکته:
حروف ابجد براساس حروف عربی میباشد پس اگر به حروف گچپژ برخورد کردید آنها را به معادلش بازمیگردانیم. عرب هنگام تلفظ حرف پ ب تلفظ میکند و به جای سه حرف دیگر ج تلفظ میکند. مثلا نرگس را نرجس تلفظ میکند، بزرگمهر را بزرجمهر ژاله را جاله تلفظ میکند.

علم اعداد، علم شریفی است که هر کس نیز از آن خبردار نیست. بسیاری از کسانی که هم اکنون با حروف ابجد در حقیقت به بازی مینشینند هیچ از این خبر ندارند و تنها برای جیب خودشان کار میکنند.

برای آشنایی بیشتر از ختم های صلوات به کتاب صلوات کلید حل مشکلات مراجعه نمایید. این کتاب تاکنون صدو بیست و چهار نوبت منشتر شده و پرفروشترین کتاب مذهبی ایران به شمار میآید. این اثر تا فروردین سال 1391 بیش از یک ملیون و دویست و سی و پنج هزار نسخه چاپ شده است.

در گشت و گذاری که داشتم به خوش سلیقه گی یک دوست رسیدم که محاسبه ابجد را به نرم افزاری تبدیل کرده است که برای عزیزانی که مایل هستند لینکش را میگذارم. 

لینک دانلود نرم افزار محاسبه ابجد

برای توضیح بیشتر برنامه به صفحه برنامه نویس نرم افزار بروید

چند خبر دیگر :
مصاحبه با شبکه بازار
بیماری مادر و ارتحال ایشان
نکته ای لطیف از طلبگی من
واحدهای شمارش
دارا یا ندار؟
 
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید