امتحان دکترا PHD

تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 4/11/1391 23:32:3
امتحان دکترا PHD
گزارشی از امتحانات دکترای شیعه شناسی

امتحانات دروس آزمون PhD (مخفف واژه‌ی لاتین philosophiae doctor) در رشته شیعه شناسی (Shia Studies) به نیمه رسیده است. امتحانها یک طرف، تحقیقهایی که قرار است درحد مقاله های پژوهشی باشد در سوی دیگر قرار دارد. بازار مکاره کاغذ و گرانی و مشکل نخریدن و پرداخت نکردن خریدهای دولتی و خصوصی و غیره و همچنین تحولاتی که در نشر جمال در حال صیرورت است از سوی دیگر. همه و همه دست به دست هم داده اند تا به زودی اتفاق خوبی رخ دهد. چرا که خداوند همیشه پس از سختی راحتی قرار میدهد.

غیر از نشر جمال کل جامعه ظاهرا قصد تولد یک کوچولوی ناز دارد. چرا که همه دارند از دردی سخن می گویند. امیدوارم که دردی که امروز جامعه ایرانی دارد تحمل میکند واقعا درد زایمانی باشد که نتیجه آن تحول و ازدیاد و خوشحالی باشد. نه درد آپانتیس. همین چند ساعت پیش با یکی صبحت میکردم که همه حوادث جامعه را وارونه میفهمید. و جز تاسف کاری برای او نمیتوانستم بکنم. دیگه وقتی ببینم یکی قصد دارد نفهمد خیلی خودم را بیچاره نمیکنم. اطلاعاتم را در اختیار دیگران قرار میدهم. ولی برای بهشت رفتن دیگران خودم را در یک جنهم واقعی نمی اندازم.

اینها همه بهانه بود که یک جمله را بگویم. در این چند روزه که انشعابهای شیعه را بررسی کردم و خواندم و خودم را برای امتحان آماده میکردم, خیلی فکر کردم که آقا در این چند سال چقدر تلاش کرد که برخی از این سران فتنه را دستگیری کند. خیلی راحت امام صادق علیه السلام را دور میزدند و میرفتند برای خودشان فرقه درست میکردند. به خدا شکوه رهبری در این چند ساله عظمتی است که تنها سالهایی که از این صحنه دور شویم و از دور نگاه بکنیم میفهمیم بابا این ناخدا چقدر باخدا بوده. امام حسن عسکری علیه السلام را همین رفقای شصت ساله دور زدند و رفتند فرقه درست کردند. و کدام امام بوده که نزدیکانی نداشته که برای خودشان احساس تکلیف کردند که امت را از خطرها و بحرانها نجات دهند و امام را دچار گرفتاری و مشکل نکرده باشند.

خدایا! ناخدای باخدای ما را حفظ و تایید کن, کشتی اش را به ساحل امن برسان. چشم ما را به جمال سرورمان حضرت حجت بن الحسن العسکری روشن بنما.

چند خبر دیگر :
امتحاني سخت
مشکل من با خدا!
این چند سفر
 
نام و نام خانوادگی
 
پست الکترونیکی
 
کد امنیتی
لطفا عبارت را در کادر مربوطه وارد نمایید